ZAPRASZAM NA NOWĄ STRONĘ www.zaplecione.pl

wtorek, 29 września 2009

10-tka październikowa - The October-10

Jako, że październik jest miesiącem Modlitwy Różańcowej, dobrze jest się uaktywnić modlitewnie. Szczególnie właśnie w październiku, aby potem płynnie z Różańcem wejść w listopad, grudzień, styczeń, luty ... .
Ta 10-tka Różańca powstała na prośbę mojej przyjaciółki. Dzięki "bransoletkowej" formie może dyskretnie spoczywać na nadgarstku, bądź w kieszeni lub torebce, co daje wiele możliwości do praktykowania modlitwy. Ja wypróbowałam dziś w przerwie w pracy, ale wygodnie też będzie jej użyć prowadząc samochód. Zawsze "pod ręką" ;)
Łącznikiem jaspisowych kulek jest wykonany w technice wire-wrapping motyw, nawiązujący do Trójcy Świętej – zamknięty w trójkącie listek koniczyny. Jak głosi chrześcijańska legenda św. Patryk posługiwał się koniczyną do wyjaśniania dogmatu Trójcy Świętej podczas chrystianizacji Irlandii.
Medalik z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej przypomni w chwili słabości, że można się do Niej uciekać z prośbą o wytrwałośc w modlitwie.

1 komentarze:

Jadwiszka pisze...

Piękna dziesiątka :) ja planowałam zrobić dziesiątkę, ale z małym krzyżem- chociaż i mi celtyckie tłumaczenie Trójcy Świętej chodziło po głowie- ale do większego różańca na środek łączenia.